Menu nawigujące stronami

Chorwacja czy Turcja?

Chorwacja czy Turcja?

Rejs jachtem za granicą to marzenie wielu osób. Już teraz może się spełnić! Skorzystajmy z wyjątkowej oferty last minute  i już teraz cieszmy się wspaniałym rejsem po Chorwacji czy w okolicach wybrzeży Turcji!

Bardzo lubianym państwem, gdzie można czarterować jachty jest Chorwacja. Znajduje się tam wiele pięknych, atrakcyjnych turystycznie miast. Jednym z nich jest Split, nad Morzem Adriatyckim.

Oprócz czarterów jachtów, znajdziemy tam wiele wspaniałych zabytków, takich jak: kościół św. Franciszka, brama pałacowa Porta Aurea, pałac cesarza Dioklecjana czy zabytkowe kościoły poza murami z IX-XV wieku. Pięknym portem jest również Dubrownik.

Gdy już przybijemy naszym jachtem do brzegu, koniecznie musimy zobaczyć renesansowy kościół św. Zbawiciela, ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, odwach z wieżą zegarową, stare miasto Dubrownika, pałac Rektorów, barokowy kościół św. Błażeja czy ruiny klasztoru benedyktynów. Spełnieniem marzeń wielu miłośników żeglarstwa jest Turcja.

Proponuje ona jedną z najbardziej urozmaiconych linii brzegowych. Znajdują się tam liczne miasteczka i piękne porty. Tureckie luksusowe jachty przyciągają turystów każdego roku. Wspaniałą i niezwykle atrakcyjną turystycznie metropolią jest Bodrum. To jedna z ulubionych miejscówek żeglarzy i wielbicieli jachtów w tamtych rejonach. Znana miejscowość wypoczynkowa oferuje nie tylko atrakcje w postaci zabytków, ale też miejsca do uprawiania sportów oraz słynie z dużej ilości modnych klubów nocnych. Odwiedzają ją, co roku tysiące turystów.

Napisz komentarz