Menu nawigujące stronami

Najpiękniejsze plaże Chorwacji

Najpiękniejsze plaże Chorwacji

Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się w jakie miejsce Chorwacji pojechać to ułatwimy mu wybór. Poniżej prezentujemy jedne z najpiękniejszych plaż na których fani gorącego słońca i turkusowego morzą będą mogli spędzić najpiękniejsze chwile swojego życia.

 

 

 

Bol

to miejscowość i zarazem zatoka znajdująca się w południowej części wyspy Brač na wybrzeżu dalmatyńskim. Jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów nad Adriatykiem i jest uważana za najpiękniejszą plażę Chorwacji.

 


Wyświetl większą mapę

 

Brela

miejscowość  w okręgu Split-Dalmacja. Jest to pierwsza licząc od północy, miejscowość na Riwierze Makarskiej, około 15km na północ od głównej miejscowości regionu – Makarskiej. Magazyn Forbes w roku 2003 umieścił Brelę na liście dziesięciu najpiękniejszych plaż świata.

 


Wyświetl większą mapę

Gaz, Brijuni

jedna z wysp Briońskich. Jest to grupa czternastu małych wyspepek położonych na chorwackiej części północnego Adriatyku, u południowo-zachodnich wybrzeży półwyspu Istria. Od Istrii oddzielone przez wąską cieśninę.


Wyświetl większą mapę

Opatija

Miasto jest uzdrowiskiem letnim i zimowym nad morzem Adriatyckim na półwyspie Istria. Osłonięte od wiatrów północnych, położone nad Zatoką Kvarnerską. Miejscowość od XIX wieku słynna z przepięknej roślinności śródziemnomorskiej i wspaniałej plaży.


Wyświetl większą mapę

Lubenice

Przepiękna plaża znajdująca się w niewielkiej wiosce położonej na zachodnim wybrzeżu wyspy Cres między Istrią a wyspami Krk, Rab i Pag. Cres razem z wyspą Losinj tworzyły kiedyś jedną wyspę, ale w czasach rzymskich zostały rozdzielone Kanałem Osorskim. Przy ładnej pogodzie widać z niej Istrię a nawet Anconę.


Wyświetl większą mapę

Wyspa Galešnjak

Nazwana wyspą miłości, kształtem przypominająca serce, położona jest pomiędzy wyspą Pašman i miejscowością Turanj. Obecnie nie jest zamieszkana, dzięki czemu pary, które pragną spędzić czas na osobności, mają całą wyspę tylko dla siebie.


Wyświetl większą mapę

Napisz komentarz